Zakres działalności

Kim jestem i gdzie pracuję?

Nazywam się Rafał Chmielewski. Jestem specjalistą otorynolaryngologiem, chirurgiem głowy i szyi.
Prowadzę specjalistyczną prywatną praktykę laryngologiczną i pracuję na stanowisku Adiunkta w Klinice Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.

Co robię?

Zajmuję się leczeniem operacyjnym nosa i zatok, migdałków i chrapania.
Wykonuję zabiegi technikami klasycznymi, elektrochirurgii, chirurgii radiofalowej, laserowej i kriochirurgii w szerokim zakresie dziedziny otorynolaryngologii.
W ambulatorium wykonuję zabiegi w znieczuleniu miejscowym oraz zajmuję się diagnostyką i leczeniem zachowawczym chorób głowy i szyi.

Leczenie operacyjne

1. Choroby nosa i zatok
niedrożność nosa
skrzywienie przegrody nosa
przewlekłe zapalenie zatok przynosowych
polipy zatok i jam nosa

2. Choroby migdałków podniebiennych
przewlekłe zapalenie
nawracające anginy
przerost migdałków
przerost „trzeciego” migdałka (gardłowego)

3. Chrapanie
podniebienia
migdałków podniebiennych

4. Ucho – drenażu ucha środkowego

Leczenie zachowawcze

Prowadzę stałą opiekę laryngologiczną dla dzieci i dorosłych w warunkach gabinetu laryngologicznego oraz konsultacji domowych, jeśli pacjent nie może dojechać do gabinetu.

Wizytę można umówić codziennie pod numerem telefonu
(+4822) 758-00-02 lub (+48) 515-567-377 lub na stronie orl.pruszkow.pl
W większości sytuacji termin wizyty jest następnego dnia, czasem jeszcze tego samego dnia, jeśli jest taka możliwość. Koszt wizyty można znaleźć na stronie kliniki orl.pruszkow.pl

Doświadczenie zawodowe

Rezydenturę i kształcenie specjalizacyjne odbyłem w Klinice Otolaryngologii WUM w Centralnym Szpitalu Klinicznym, ul. Banacha 1a.

Praktyczne doświadczenie chirurgiczne (kilkaset samodzielnie wykonanych operacji laryngologicznych) uzupełniałem przez okres 3 lat w Oddziale Laryngologii Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

W latach 2002 – 2011 pracowałem równocześnie na stanowisku Asystenta w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Centrum Biostruktury WUM, gdzie prowadziłem wykłady i ćwiczenia z anatomii prawidłowej człowieka dla studentów polskich i angielskich wydziałów lekarskich. W tym czasie (w latach 2004 – 2006) wykładałem anatomię człowieka na Amerykańskim Medycznym Uniwersytecie Karaibskim na wyspie Świętego Marcina.

Doświadczenie zdobyte dzięki wieloletniemu, gruntownemu przygotowaniu anatomicznemu pozwala mi operować w sposób pewny i bezpieczny, co jest znaczącym czynnikiem wprowadzającym spokój dla moich pacjentów, jak i dla mnie.